معرفی آزمون آیلتس

International English Language Testing System (IELTS)

آیلتس یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است و همانند تافل بطور کاملا گسترده ای در میان انگلیسی زبانان شناخته شده میباشد.همچنین این آزمون ارائه کننده معتبرین ترین مدارک بین المللی زبان برای برنامه های تحصیلی در بیشتر دانشگاه های دنیا میباشد.از این رو آیلتس فرم اکادمیک و علمی خود را برای دانش جویان با نیازهای متفاوت ارائه میکند.

بعلاوه آیلتس بعنوان یک معیار و مبنای تائید سطح دانش زبان انگلیسی برای مهاجرت و کسب جواز شروع به کار در کشورهای اروپا – استرالیا و بسیاری از ایالات آمریکا میباشد که برای این موارد آیلتس جنرال مورد تائید است.

بخش های آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس چهار بخش مورد تست و بررسی قرار میگیرد :

  • مهارت شنیداری یا Listening (40 تا 60 دقیقه)
  • مهارت خواندن یا Reading (60 دقیقه)
  • مهارت نوشتاری یا Writing (60 دقیقه)
  • مهارت مکالمه و صحبت کردن یا Speaking (11 الی 14 دقیقه)

که در مجموع به مدت زمان 3 ساعت و نیم برای این آزمون میرسند.

ویژگی های عمومی آیلتس

آیلتس در بیش از 500 مرکز برگزار میشود و برخلاف تافل قسمت صحبت کردن (speaking) توسط یک ممتحن(امتحان گیرنده) تائید شده و دارای صلاحیت بصورت حضوری و در یک روز جدا از آزمون کتبی برگزار میشود.نمره آیلتس در دامنه 1-9 قرار دارد.نمراتی که برای قبولی در برنامه های مطالعاتی و یا ادامه تحصیل عمومیت دارند در دامنه 5.5 تا 6.5 قرار میگیرند.

هزینه و اعتبار آیلتس

در حال حاضر هزینه ازمون ایلتس 190 دلار آمریکا میباشد و برای دوسال دارای اعتبار میباشد.آیلتس اعلام نمرات آزمون را در طول 13 روز تضمین میکند.نتیجه امتحان را میتوان هم بصورت آنلاین مشاهده کرد و یا از دفتر ملی در همان روز ارسال میگردد.

برای دریافت مشاوره و حضور در کلاس های آیلتس با واحد تعیین سطح آموزشگاه زبان مهرآئین تماس حاصل فرمائید :

02166974618