مکالمه روان با استفاده از مهارت شنیداری یا لیستنینگ

از جمله مهارت هایی که برای مکالمه تقویت مکالمه ضروری میباشند مهارت شنیداری یا همان لیستنینگ است .هر اندازه که شما فایل های صوتی و یا فیلم و اخبار بیشتری رو مشاهده کنید و یا گوش بدهید توانایی هایی مکالمه بیشتری کسب میکنید.

این مراحل را به خاطر بسپارید:

قدم های ابتدایی

1.فایلهایی متناسب با سطح خود پیدا کنید .

2.در ابتدا چندین بار(2 الی 3 بار.تا جایی که توان دارید!!) به فایل گوش داده و هرآنچه را که متوجه شدید یادداشت کنید سپس سعی در تکرار کردن جملات کنید.سیستم آموزشی ما به شما تاکید میکند حتی اگر متوجه معنی و مفهوم بخشی از فایل نمیشوید دست از تکرار کردن نکشید این کار باعث تقویت مهارت های نفس گیری و تلفظ شما و در نهایت افزایش تجربه صحبت کردن شما میشود.که از مهم ترین عناصر یک مکالمه روان در کلیه زبان ها هستند و در نهایت موجب تقویت ضمیر ناخودآگاه شما که مسئولیت مکالمه و صحبت کردن را دارد میشود. بسیاری از زبان آموزان هنگام ادای جملات انگلیسی نفس کم می اورند که موجب شکستن تن جمله و حتی تغییر دادن پیغام و مفهوم آن میشود.

قدم های ثانویه

3.پس از طی کردن این مراحل به دنبال متن فایل صوتی بروید و کلمات جدیدی که معنی آنها رانمیدانستید یادداشت کنید.سپس مجددا به فایل صوتی گوش داده کلمات جدید را تشخیص دهید و تکرار کنید.

4.مرحله آخر جایی است که شما سخنور میشوید!! حال پس از گوش دادن برای آخرین بار بدون فکر کردن به ساختار جملات به فعالیت های روزمره بپردازید!!!زنگ تفریحی قبل مکالمه داشته باشید!میتوانید تلگرام خود را چک کنید سری به غذا بزنید و ..... سپس صحبت کنید هر آنچه در خاطر از فایلی که گوش کردید را دارید به زبان بیاورید.تضمین میکنیم که متعجب خواهید شد بدون اندک تلاشی برای حفظ کردن متن قادر خواهید بود توضیحی از آن را با زبانی روان بدهید.

حرکت نهایی

5. مرحله ای مهم تر از زندگی!!ناامید نشوید تجربه به ما نشان داده است افراد پس از طی کردن حداقل 2 تا حدکثر 5 بار این فرایند ( لازم به ذکر است بگویم در بار دوم زحمت کمتری متوجه شما خواهد بود) میتوانند صحبت کنند.پس لطفا در یک قدمی موفقیت عقب نکشید!

دست آخر

اگر این مراحل را طی کرده اید هر فایل صوتی شما را در مکالمه زبان انگلیسی قوی تر میکند.نگران نباشید شاید این فرآیند به نظر طولانی و خسته کننده باشد ولی در نظر داشته باشید که اگر شما در طول هفته یک فایل را با این سیستم آموزشی (MELTS) مطالعه کنید ارزشی معادل یادگیری 4 فایل صوتی در طول یک هفته در سیستم های آموزشی دیگر دارد.اگر بخوایم خلاصه بگوئیم مکالمه زبان انگلیسی نسبت مستقیم با میزان حجم متن و فایل صوتی و تصویری دارد که شما میخونید و یا گوش میدید.

برای دریافت مشاوره و رزرو تعیین سطح با واحد مشاوره و تعیین سطح آموزشگاه زبان مهرآئین تماس بگیرید :

02166974618