تکنیک های تقویت مکالمه زبان انگیسی

در این قسمت بطور مختصر به نکاتی میپردازیم که میتوانند پیشرفت مکالمه زبان انگلیسی شما را تسریع دهند.بطور قطع یکی از معظلات اکثر زبان آموزان عدم اعتماد به نفس کافی در حین مکالمه میباشد که نهایتا منجر به عدم توانایی در ارتباط برقرار کردن و استفاده صحیح از گرامر و دانش لغات میشود.

تکنیک آینه سخن گو

1. روبروی آینه با خودتان صحبت کنید !!! به حرکات خود هنگام صحبت کردن نگاه کنید و ترسی از اشتباه گفتن نداشته باشید .در ابتدا این کار به نظر سخت و یا حتی خنده آور می آید ولی به خاطر داشته باشید بسیاری از سخنوران بزرگ دنیا از این تکنیک استفاده کرده اند.

ناخودآگاه خود را دوست بدارید!

2.بدون فکر صحبت کنید.مهارت مکالمه زبان در مغز شما بصورت ناخودآگاه شکل میگیرد و هرچقدر شما تلاش بیشتری برای فکر کردن کنید این احتمال بیشتر وجود دارد که خسته شوید و حتی نتیجه عکس بگیرید.اشتباه کردن بخشی از فرایند یادگیری و پیشرفت است.درک خودتان از هر متنی که خوانده اید یا شنیده اید را به زبان بیارید و ترسی از اشتباه کردن نداشته باشید در ادامه همین مقاله مکانهایی را به شما معرفی میکنیم که میتوانید در آنها اشکالات خود را رفع نمایید.

تکنیک پر حرفی

3.بلاخره یک جا صحبت کنید !!! ما در کشوری زندگی میکنیم که زبان انگلیسی زبان اول آن نیست و کلاسهای زبان هم نهایتا دو یا سه جلسه در هفته برگزار میشوند پس وقت کافی برای مکالمه کردن در اختیار شما قرار نمیگیرد.برای حل این مشکل از این روش کمک بگیرید :

فرض کنید یک فرد بسیار مهم هستید ! داستان زندگی روزمره شما برای همه جالب است!!! مانند یک برنامه مستند تلویزیونی که به روایت داستانهای شما اختصاص داده شده از تمامی اتفاقات روزمره خود مثل آشپزی- ورزش – کار – دانشگاه – مدرسه و ........ صحبت کنید.

مشکل کلیدی در مکالمه زبان انگلیسی

احتمالا از خودتان میپرسید سوالات و مشکلات را چطوری حل کنیم و یا از کجا مطمئن باشیم که انتخاب کلمات درست بوده و نکات گرامری را کاملا رعایت کرده ایم.برای حل این مشکل مکانهایی هستند که میتونید از آنها استفاده کنید.

وبسایت هایی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

1.Lanuage exchange : یک وبسایت کاملا رایگان برای صحبت و مکالمه گروهی .افرادی که در این وبسایت هستند بدون قضاوت جملات شما رو تصحیح کرده و نحوه بیان صحیح آنها را آموزش میدهند.

در این وبسایت همچنین میتوانید سوالات خود رو بیان کنید و جواب بگیرید.

2.Hello talk : این وبسایت حاوی یک برنامه متن محور است که شما در آن با ارسال پیام صوتی میتونید با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید.مکان بسیار مناسب برای افرادی که میخواهند فقط و فقط تمرین مکالمه زبان انگلیسی را با یادگیری لهجه درست تجربه کنند.

3. : world reference dictionaryدر این سایت شما نحوه استفاده کلمات در جملات رو بهمراه نکات گرامری در غالب مکالمه و مثالهای کاربردی یادمیگیرید این وبسایت زمینه فرهنگی داشته و دارای اتاق های گفتگو نیز هست.

جمع بندی تکنیک های مکالمه زبان انگلیسی در سیستم اموزشی MELTS

از صحبت کردن نترسید و بخودتان مطمئن باشید.مکالمه زبان انگلیسی میتواند به یکی از لذت بخش ترین کارهای زندگی تبدیل شود اگر و فقط اگر نکات ساده ای را رعایت کنید.مطالب گفته شده در این مقاله را مرور کنید.کلید موفقیت تکرار کردن زیاد است.مطابق تحقیقات صورت گرفته دیدن حداقل 5 بار یک کلمه و استفاده و جمله ساختن با آن لازمه یادگیری میباشد پس صبر و حوصله داشته باشید موفقیت چند قدمی شماست.

برای دریافت مشاوره و یا رزرو تعیین سطح با واحد مشاوره آموزشگاه زبان مهرآئین تماس بگیرید :

02166974618