چگونه به مکالمه روان زبان انگلیسی برسیم ؟

جواب در سیستم آموزشی MELTS

اگر تا کنون سراغ زبان انگلیسی رفته باشید حتما این سوال برایتان پیش آمده و یا شاید حتی به این مشکل رسیده باشید که با وجود دانش لازم و کافی تو مباحث گرامر-لغت و حتی درک شنیداری بالا همچنان صحبت کردن دشوار و دور از ذهن به نظر میرسد.

اگر صفر کیلومتر هستید یا خیر نگران نباشید ما تمامی دلایل این عدم توانی در مکالمه را که تکنیکی و بعضا روانشناختی هستند بررسی میکنیم و برای هرکدام راه حل های کاربردی ارائه میکنیم.

اولین قدم برای مکالمه روان انگلیسی

برای رسیدن به مکالمه روان در مرحله اول باید متن هایی به زبان انگلیسی مطالعه کنید.

اما به خاطر داشته باشید که هر متنی را که میخوانید حفظ نکنید.فرض کنید در حال مطالعه رمان یا داستان و مقاله ای که مورد علاقه تان است هستید (انتخاب متنی که میخوانید بسیار اهمیت دارد مطالبی را جست و جو کنید که بهش علاقه دارید و برایتان جالب است).

این یعنی اینکه شما در ابتدا خواننده هستید ولی در انتها تبدیل به نویسنده آن متن میشوید و خودتان میتوانید چکیده ای از متنی که خواندید رو به زبان بیاورید.سعی در حفظ کردن کل متن نکنید و بعضی کلمات کلیدی را در برگه کاغذی بنویسید و هرآنچه که از متن به خاطرتان آمد را بازگو کنید.

نگران اشتباهات نباشید همه افرادی که مهارت مکالمه را دارند در قدم های اول اشتباهات زیادی مرتکب شده اند ولی اگر همچنان از اشتباه کردن میترسید و یا خجالت میکشید مکان هایی وجود دارند که بدون اینکه شناخته و یا قضاوت بشید میتوانید صحبت کنید و اشکلاتتان را پیدا کنید که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.