چگونه زبان انگلیسی را در خانه به کودکان آموزش دهیم؟

بسیاری از والدین متمایلند آموزش زبان انگلیسی کودکشان را در منزل شروع کنند اما نمیدانند چطور باید اینکار را انجام دهند.در جامعه مدرن امروزی بسیاری از والدین ضرورت بادگیری زبان برای نوجوانان خود را درک کرده و خواهان شروع یادگیری زبان انگلیسی درآموزشگاه های زبان و یا حتی در خانه هستند.اما بطور عمده با این سوال مواجه میشوند که چگونه اینکار را در خانه شروع کنند.

سطح زبان خودتان چیست؟

مهم ترین مسئله ای که شاید به آن توجه داشته باشید سطح زبان خودتان است.حقیقت این است که این موضوع اهمیت چندانی ندارد.مهم ترین مسئله این است که شما مشتاق پیشرفت فرزندتان هستید و در طی آموزش به فرزندتان باید به او شجاعت کافی و تشویق مستمر بدهید.این کار نه تنها باعث تقویت زبان انگلیسی او میشود بلکه منجر به افزایش اعتماد به نفس فرزندتان نیز میشود.فرزند شما اشتیاق و علاقه شما برای یادگیری خودش را درک میکند و متقابلا با میل به پیشرفت به شما انگیزه میدهد.

در حین آموزش به فرزندتان مطالب زیر را در نظر بگیرید.

صبر و حوصله داشته باشید

اگر فرزندتان سریعا شروع به مکالمه زبان انگلیسی نکرد دل سرد نشوید و حوصله به خرج دهید.نه تنها کودکان بلکه کلیه افرادی که شروع به یادگیری زبان میکنند یک مدت زمان معینی برای فراگیری زبان جدید احتیاج دارند.

گذشته ها را بخاطر بیاورید

شما بعنوان والدین فرزندتان زبان اول و مادری را به آنها آموزش داده اید!و بسیار هم موفق بوده اید پس نگران نباشید ایندفعه نیز موفق خواهید بود! ما سیستمی را به شما پیشنهاد میدهیم که بسیار سریع تر از زبان مادری موفق شوید زبان دیگری را به فرزندتان آموزش دهید.

برنامه منظم داشته باشید

سعی کنید در خانه یک برنامه و ساعت مشخص برای یادگیری زبان بگذارید.بهتر است برنامه ای که میریزد زمانی کوتاه داشته باشند و جلسات در هفته بطور منظم و مرتب برگزار شوند.زمان مناسب برای کودکان کوچک در هرجلسه 15 دقیقه میباشد.سعی کنید از جلسات طولانی پرهیز کنید شما در ادامه کلاسها همزمان با بزرگتر شدن و بیشتر شدن ظرفیت تمرکز کودکتان میتوانید زمان هر کلاس را کم کم بیشتر کنید.تلاش کنید تمرین ها و مطالبی که هر جلسه کار میکنید متفاوت و کوتاه باشند چراکه اینکار باعث میشود زبان آموزتان تمرکز بیشتری در یک جلسه داشته باشد و توجه بیشتری به یادگیری زبان بدهد.

در اجرای نظم جلسات جدی و کوشا باشید

برنامه را دقیق و منظم طراحی کنید و درنظر داشته باشید هر جلسه فعالیت مشخصی در زمان معینی انجام دهید اینکار باعث میشود کودکان احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری را داشته باشند.چراکه میدانند هر جلسه چه چیزی در انتظار آنهاست و ترسی از کلاس زبان نخواهند داشت.برای مثال میتوانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی به زبان انگلیسی انجام دهید یا هر شب قبل خواب یک داستان انگلیسی بخوانید.اگر در خانه فضای کافی دارید سعی کنید مکانی را به زبان انگلیسی اختصاص دهید و هرچیزی که به زبان انگلیسی مربوط میشود را در آنجا قرار دهید برای مثال کتاب های زبان – بازی ها – دی وی دی های آموزشی زبان انگلیسی یا وسیله ای که کودکتان ساخته است.

تکرار و تمرین داشته باشید

تکرار بسیار حیاتی و مهم است کودکان معمولا نیاز دارند کلمات و عبارات جندین بار بشوند تا بتوانند خودشان آنرا به زبان بیاورند.اگر به خاطر داشته باشید شما زبان اول کودکتان را همینگونه به او آموزش داده اید!شما هر روز برنامه معیینی برای تکرار کلمات به کودکتان داشته اید.عبارات و کلماتی را روزانه و سرزمانی مشخص برای کودکتان تکرار کردید و او صرفا شنونده شما بود.برای همین ما از شما میخواهیم محیطی را فراهم آورید تا همان حس غریزی برای فرزندتان ایجاد شود و پروسه یادگیری در ضمیر ناخوداگاه وی طی شود.

جمع بندی

چهار مورد از مواد اولیه ایجاد کردن چنین محیطی را برایتان شرح دادیم : برنامه دقیق –جلسات کوتاه – محیط داخلی خانه و نهایتا تکرار کردن.

اگر شما به روش دیگری به فرزندتان زبان اول و مادری را یاد داده اید از همان الگو ها پیروی کنید چرا که فرایند یادگیری زبان منطقی نبوده و کاملا تحت کنترل ضمیر ناخودآگاه است.

برای مشاوره و رزرو تعیین سطح با واحد ثبت نام آموزشگاه زبان مهرآئین تماس حاصل فرمائید : 02166974618