آزمون های دانشگاه کمبریج

Cambridge English Examinations (CAE)

سازمان ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج (اغلب دانشگاه امتحانات (ESOL) کمبریج) یک موسسه انتفاعی میباشد که مدارک و صلاحیت هایی را برای کلیه سطوح زبان ارائه میکند.

FCE

FCE (The First Certificate in English) یا اولین مدرک زبان انگلیسی که سطوح (B1-B2) را دربر میگیرد.(در صورتی قبولی در این آزمون نمره شما از A الی C مشخص میگردد) و در مقایسه با آزمون آیلتس با نمرات 5.5 الی 6.5 همخوانی دارد.

CAE

CAE (Cetificate in Advanced English) یا مدرک پبشرفته زبان سطوح کاملا بالای زبان C1 –C2 را دربرمیگیرد (ایلتس 6.5 تا 8) این مدرک برای بسیاری از دانشگاه های بریتانیا مورد نیاز میباشد.

CPE

CPE (Certificate of proficiency in English) یا مدرک پیشرفته مهارت در زبان انگلیسی. پیشرفته ترین و تخصصی ترین امتحان میباشد که در سطح C2 قرارمیگیرد و شایان ذکر میباشد که این مدرک از حداکثر نمره تافل بسیار بالاتر بوده و نمره های 8 به بالا در آزمون آیلتس را شامل میشود.

بخش های آزمون های دانشگاه کمبریج

این آزمون شامل 5 بخش میشود :

  • ریدینگ (Reading)
  • رایتینگ (Writing)
  • کاربرد انگلیسی (گرامر و غیره )Use of English (Grammar and etc.)
  • لیستنینگ (Listening)
  • اسپیکینگ (Speaking)

اعتبار مدارک دانشگاه کمبریج در زبان انگلیسی

مدارک دانشگاه کمبریج بطور عمومی در آزمون های بریتانیا مورد استفاده قرار میگیرند ولی در بسیاری از دانشگاه های خارج بریتانیا نیز مورد قبول هستند.اگر چه این آزمون ها به محبوبیت آیلتس و تافل نیستند.بر خلاف بقیه مدارک زبان انگلیسی مدارک دانشگاه کمبریج منقرض نمیشوند.

برای دریافت مشاوره و آمادگی برای شرکت در آزمون های دانشگاه کمبریج با واحد مشاوره آموزشگاه زبان مهرآئین تماس حاصل فرمائید : 02166974618