بخش های آزمون MSRT

این آزمون داخلی از سه بخش تشکیل شده و 100 سوال دارد.زمان پاسخ دهی به این سوالات 75 دقیقه میباشد.

بخش اول : درک شنیداری یا listening comprehension : 30 سوال - زمان : 15 دقیقه

بخش دوم : گرامر ودستور زبان یاStructure and written expression : 30 سوال – زمان : 20 دقیقه

بخش سوم : واژگان و درک مطلب یا Reading comprehension : 40 سوال – زمان : 40 دقیقه

دفترچه آزمون MSRT در دو مرحله توزیع میشود.دفترچه بخش شنیداری در ابتدای آزمون و سپس دفترچه بخش های گرامر و درک مطلب توزیع میشوند.

منابع آزمون MSRT

یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان و متقاضیان این آزمون منابع و نحوه آمادگی برای این آزمون میباشد.

MSRT دارای منبع مشخصی نیست و منابع آزمون تافل برای این آزمون پیشنهاد میشود.اما بطور کلی تمامی مطالبی که در این آزمون وجود دارند از ژرونال ها و مجلات زبان انگلیسی و مقالات روز دنیا میباشد.

در نتیجه این آزمون جنبه عمومی پیدا کرده و درجه سختی بالایی ندارد.منابع مناسب برای آزمون MSRT عبارتند از کتاب های 504 و 1100- کتاب کلمات ضروری تافل – کتاب گرامر کاغذی تافل –گرامر و کلمات لانگ من و کتاب تافل کوچک .

ایراد اصلی داوطلبان آزمون MSRT

مشکل زمانی رخ میدهد که تعداد بسیاری از دانشجویان پس از مظالعه منابع در آزمون با لغات و گرامر جدید مواجه میشوند و دچار سردرگمی شده و اعتماد به نفس خود را از دست میدهند.

میتوان نتیجه گیری کرد که نباید تکیه کامل بر منابع از پیش تعیین شده MSRT داشت و دانشجویان باید بصورت عمومی دانش زبان انگلیسی خود را افزایش داده و در سطح مناسب به مطالعه منابع معرفی شده بپردازند.

برای دریافت مشاوره و یا شرکت در کلاس های آمادگی آزمون MSRT با واحد ثبت نام آموزشگاه زبان مهرآئین تماس حاصل فرمائید : 02166974618