معرفی آزمون MSRT

MSRT : ministry of science research and technology

وزارتخانه علوم تحقیق و تکنولوژی جمهوری اسلامی ایران در سال 2000 و ابتدا با نام قدیمی وزارتخانه فرهنگ ـ هنر و تحصیلات عالیه شکل گرفت.

این آزمون ابتدا با نام MCHE شناخته میشد. آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارجه وزارت علوم برگزار میشد.MSRT کنونی هیج تفاوتی با MCHE ندارد و کلیه سر فصل ها و ارزیابی ها در قالب یک چهارچوب هستند.

کاربرد آزمون MSRT

این آزمون برای ارزیابی سطح مهارت های زبان انگلیسی دانشجویانی که قصد استفاده از بورسیه های تحصیلی خارج کشور و دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد به دکتری طراحی شده است.

لازم به ذکر است دانشجویان مدعی بورسیه های تحصیلی خارج از کشور نیاز به شرکت در آزمون های بین المللی معتبر مانند تافل و آیلتس با توجه به نیاز خود دارند.MSRT از نظر ساختاری شبیه به تافل یا IBT و TOLIMO میباشد.

ویژگی های عمومی آزمون MSRT

این آزمون در سال 10 بار برگزار میگردد و محدودیت شرکت ندارد به این معنی که در صورت عدم قبولی در یک دوره میتوانید بلافاصله در دوره بعد شرکت کنید.

امکان باز پس گیری هزینه و جابجایی تاریخ و روز امتحان وجود ندارد.حداقل نمره قبولی MSRT برای داشگاه های داخلی 50 از 100 میباشد و مدرک دارای دو سال اعتبار است.نتیجه آزمون ظرف مدت یک هفته تا ده روز اعلام میشود.این آزمون نمره منفی نداشته و در صورتی که به یک سوال دو جواب بدهید نمره منفی تلقی میشود.